Heroes

FALLEN HERO KILOMETER MARKER DESIGNATIONS

Lap 1: 6:00 AM to 6:50 AM
TSgt. John A. Chapman – Windsor Locks
SSG Thomas E. Vitagliano – New Haven
SSG Richard S. Eaton Jr. – Guilford
SPC Jacob D. Martir – Willimantic/Norwich
SGT Richard L. Ford – East Hartford
SGT Joseph M. Nolan – Waterbury
SFC Edward C. Kramer – Southington
SGT David T. Friedrich – Naugatuck

Lap 2: 7:00 AM to 7:50 AM
SGT Edward Frank II – Hartford
MAJ Raymond Estelle – New Haven
PFC Stephen K. Richardson – Bridgeport
PFC Orlando Gonzalez – Bridgeport
PFC Anthony D’Agostino – Waterbury
DC3 Nathaniel Bruckenthal – Ridgefield
LTC Michael J. McMahon – West Hartford
1LT Thomas J. Brown – Shelton

Lap 3: 8:00 AM to 8:50 AM
Capt. Brian S. Letendre – New Britain
CPT Jason Hamill – Salem
SGT Benjamin Gilman – Meriden
CWO William Brennan – Bethlehem
SPC Tyanna Avery-Felder – Bridgeport
Cpl. Christian Cotner – Waterbury
1LT Keith Heidtman – Norwich
CPT Eric Paliwoda – Famington

Lap 4: 9:00 AM to 9:50 AM
PFC Nicholas Madaras – Wilton
Cpl Kevin Dempsey – Greenwich
LCpl. John T. Schmidt III – Brookfield
SPC Christopher Hoskins – Danielson
PFC Jeffrey Braun – Stafford Springs
SPC Philip Schiller – Winsted
PFC Melissa Hobart – East Haven
SFC Dae Han Park – Watertown

Lap 5: 10:00 AM to 10:50 AM
SSG Ronald J. Spino -Waterbury
SGT Jason Lantieri – Killingworth
GySgt Phillip Jordan – Enfield
MAJ Steve Reich – Washington Depot
SSG Edwin Rivera – Waterford
SSG Ari Cullers – Waterford
Cpl. Kemaphoom Chanawongse – Waterford
SSG Henry Irizarry -Waterbury

Lap 6: 11:00 AM to 11:50 AM
PFC Eric Soufrine – Woodbridge
SSG Joseph E. Phaneuf II – Eastford
SPC Dennis Pratt – Southington
SO1 (SEAL) Jason D. Lewis – Brookfield
SOC (SEAL) Brian Bill – Stamford
LCpl. Tyler Owen Griffin – Voluntown
Cpl. Xhacob Latorre – Waterbury
SSG Frank Adamski III – Plainfield

Lap 7: 12:00 PM to 12:50 PM
LCpl. Lawrence Philippon – West Hartford
PFC Gebrah Noonan – Watertown
SPC Wilfredo Perez Jr. – Norwalk
Cpl. Jordan C. Pierson – Milford
SPC Richard Emmons III – North Granby
SGM Philip Albert – Terryville
SPC Andre Craig Jr. – New Haven
Cpl. Stephen Bixler – Suffield

Lap 8: 1:00 PM to 2:30 PM
SPC David Fahey – Norwalk
LCpl. Philip A. Johnson – Enfield
SGT Felix DelGreco – Simsbury
SPC Robert Hoyt – Ashford
CPT Benjamin Sklaver – Hamden
Sgt. David Coullard – Glastonbury
SGT Steven DeLuzio – Glastonbury
CPT Andrew Pedersen-Keel – Madison
SSgt Todd Lobraico Jr. – New Fairfield